صفحه ها
دسته
خارج از گود
// داربی های مهم جهان //
// نامهای مستعار تیمهای فوتبال دنیا //
// تاریخچه جام جهانی //
// جان تری عامل جدایی مورینیو از چلسی //
// بکهام با جان تری هم دردی کرد //
// مورینیو به چلسی باز می گردد //
// ورزش در ماه رمضان //
// رئال مادرید (رویایی اما واقعی) //
// رئال مادرید (2) //
// طولانی ترین مسابقه فوتبال دنیا //
// دیدار غیر منتظره بکهام با نظامیان انگلیسی در افغانستان //
// معادله فیزیکی گل کارلوس //
// خوشتیپ های فوتبال ایران //
// واکنشهای تماشای فوتبال //
// پولدارترینهای فوتبال ایران //
// مهمترین بازیهای تیم ملی ایران //
// رده بندی داربی های دنیا //
// پنالتی //
// سایت رسمی باشگاه های ایران //
// چندتا از ترین ها //
// حقوق ورزشی //
// تاریخچه تاسیس فیفا //
// گلزنان آث میلان //
// قوانین فوتسال //
// تاریخچه تیم ملی ایران //
// یوونتوس ایتالیا //
// ماجرای مسلمان شدن کاکا //
// ملوان بندر انزلی //
// تاریخچه المپیک //
// جام باشگاه های جهان //
// پرسپولیس تهران //
// پرسپولیس تهران //
// طول و عرض زمین فوتبال //
// پاس همدان (تهران) //
// گوشه ای از افتخارات فرگوسن //
// تاریخچه فوتبال //
// آفساید //
// بهترینهای آسیا تا سال 2009 //
// بهترینهای آسیا درسال 2009 //
// 12 بار حضور در جام ملتها //
// ترینهای جام جهانی 2010 //
// اعداد جاودانه جام جهانی 2010 //
// مهدوی کیا ، 11 سال در آلمان //
// مربیان پرسپولیس //
// تاریخچه جام ملتهای اروپا //
// فوتبال ایران پس از انقلاب //
// برترین دروازه بانان دنیا //
// داربی استقلال و پرسپولیس //
// منصوریان:می دانستم محبوب می شوم //
// رکوردهای کریم باقری //
// بزرگترین شکست فاینورد //
// محرومیت فوتبالیست مسلمان فرانسوی //
// فرگوسن: لیگ قهرمانان اروپا از جام جهانی بهتر است //
// داوری، همسرم را گرفت //
// 10 فوتبالیست پر در آمد جهان //
// رکوردداران ایرانی حاضر در آسیا //
// باقری و مجیدی محبوب‌ترین بازیکنان جهان //
// کم ‌آبی در ورزش //
// معروفترین میادین ورزشی دنیا //
// اهمیت حرکات کششی //
// از نوشابه انرژی زا هنگام ورزش خودداری کنید //
// 13جمله معروف دن دیگو //
// حضور هفت تیم ایرانی در فینال قهرمانی آسیا //
// حجازی: از مرگ نمی ترسم //
// پر تنش ترین داربی های دنیا //
// رکوردهای جالب فوتبال ایران در آسیا //
// ابراهیم زاده کاندیدای بهترین مربی جهان //
// شغل فوتبالیستها قبل از فوتبال //
// گزارشگران عرب: حالا خلاص //
// فرگوسن از رویای خود برای حضور در بارسلونا پرده برداشت //
// ایرانی ها در برترین های AFC //
// مهدوی‌کیا و شمسایی رکورداران فوتبال و فوتسال آسیا //
// الهلال بهترین تیم‌ 10 سال اخیر آسیا شد //
// برترین‌های فوتبال آسیا 2010 //
// رئال و بارسلون //
// ال کلاسیکو، فراتر از فوتبال //
استقلال
چلسی
بیوگرافی داخلی
بیوگرافی خارجی
لینک دوستان
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 839759
تعداد نوشته ها : 253
تعداد نظرات : 233
Rss
طراح قالب

1. قانون زمین فوتسال
زمین بازی؛ که خلاصه مشخصات و نکات قابل توجه با رسم شکل توضیح دادهشد.
تذکر: ورود و خروج بازیکنان در موقع تعویض بایستی از محدوده مشخص شده انجامگیرد.
2.قانون توپ فوتسال
توپ؛ محیط آن حداقل 62 و حداکثر 64 سانتیمتر وزن توپ 390 الی 430 گرم (توپ نمره 4) شناسایی استاندارد هنگامی که توپ از ارتفاع 2 متری به زمین رها می شود نبایدبیشتر از 65 و کمتر از 55 سانتیمتر از زمین مسابقه جهش نماید.
3.قانون تعداد بازیکنان فوتسال
تعداد بازیکنان؛ یک مسابقه با شرکت دو تیم نباید بیش از 5 بازیکن باشد که یکیاز آنها دروازه بان با لباس مشخص است در شروع مسابقه حداقل بازیکن باید 5 نفر باشددر صورت اخراج بازیکن هر تیم کمتر از دو نفر مسابقه باید تعطیل شود. 1- حداکثربازیکن ذخیره 7 نفر می باشد. 2- تعداد تعویض سیار نامحدود است حتی دروازه بان (رنگلباس دروازه بان متمایز از بازیکنان) 3- عمل تعویض زمانی خاتمه می یابد که بازیکنجانشین وارد زمین شود 4- چنانچه در جریان بازی تعویض سیار بازیکن جانشین قبل ازاینکه بازیکن تعویضی کامل زمین را ترک کند وارد زمین شود. داور بازی را قطع (بارعایت آوانتاژ به تیم حریف) بازیکن تعویضی را بیرون بفرستد به بازیکن جانشین اخطارو بازی با یک ضربه آزاد غیر مستقیم به نفع تیم مقابل از محل توقف توپ زده میشود.
4. قانون وسایل بازیکنان فوتسال
وسایل بازیکن؛ استفاده از کفش برای بازیکن اجباری است - نقص این قانون بازیکنخاطی از زمین خارج فرستاده با تکمیل وسایل با اجازه داوران حتماً در هنگام توقفبازی وارد زمین شود.
5. قانون داور فوتسال
برای اداره بازی یک داور اصلی یا سرداور؛ تعیین می گردد. قدرت او که قانون به اوتفویض نموده است از موقع ورود به محل بازی در آن واقع شده تا خروج آنجا پایان مییابد هر مورد مرتبط با بازی نتیجه نهایی تصمیم با اوست در صورت عدم حضور وقت نگهداراین مسؤولیت به عهده اوست.
6. قانون کمک داوران فوتسال
کمک داور (داور دوم)؛ بایستی برای هر مسابقه تعیین شود طرف مقابل داور اصلیانجام وظیفه می کند همان قدرت اجرایی را دارد به جز (همه وقایعی را که قبل در حینیا بعد از بازی می افتد ثبت و گزارش کند) در صورت نبودن وقت نگهدار وظیفه دارد دودقیقه اخراجی بازیکنان و تایم یک دقیقه را محاسبه نماید و تعویض سیار صحیح انجامگرفته است. در صورت دخالت بی مورد از جانب کمک داور، داور اصلی بایستی او را ازوظیفه آن معاف شخصی دیگری جانشین وی موضوع را گزارش کند.
تذکر: در صورت وجود اختلاف نظر بین داور اصلی و کمک داور سرداور (داور اصلی) حاکم خواهد بود.
7. قانون وقت نگهدار فوتسال
وقت نگهدار؛ در خارج از بازی در امتداد خط میانی در منطقه تعویض بازیکنان قرارگیرد. وظایف او نگهداری وقت بازی 2 دقیقه اخراجی یادداشت تایم اوت ها و دادن علامتتایم اوت به داوران اعلام زمان بازی با صوت به داوران و یادداشت 5 خطای اول هر تیمدر هر نیمه که توسط داوران اعلام شده - ثبت شماره گلزنان و بازیکنان اخراجی واخطاری و تایم اوت ها آن ها می باشد.
8. قانون مدت بازی فوتسال
مدت بازی؛ مدت بازی دو وقت 20 دقیقه ای و زمان بین دو نیمه استراحت 15 دقیقه ایمی باشد - هر تیم می تواند در هر نیمه یک تایم درخواست کند (در بازی های حذفی دروقت اضافی تایم اوت وجود ندارد).
9. قانون شروع بازی فوتسال
شروع بازی، برنده قرعه اختیار انتخاب زمین و بازنده قرعه ضربه شروع بازی را میزند. ضربه شروع به داخل زمین حریف با علامت داور اصلی خواهد بود که فاصله بازیکنمقابل با توپ 3 متر خواهد بود - از ضربه شروع مستقیماً گل به دست نمی آید.
10. قانون توپ داخل و خارج فوتسال
توپ در بازی و خارج از بازی؛ وقتی توپ خارج از بازی به طور کامل از خط طولی یاعرضی چه از هوا و زمین گذشته باشد. برخورد توپ به سقف سالن اوت اعلام شده و ادامهآن روی خط طولی نزدیکتر می باشد که توسط حریف زده می شود.
11. قانون گل فوتسال
روش به دست آمدن گل؛ تمام توپ از خط دروازه بین تیرهای عمودی و افقی عبور کرده به شرطی که بازیکن مهاجم توپ را با دست یا بازو و پرتاب حمل یا هل نداده باشد.
12. قانون خطاهای فوتسال
خطاها و رفتارهای ناشایست؛ هرگاه بازیکنی سهواً یا از روی بی احتیاطی یا نیروینامتعادل یا بیش از اندازه 11 خطای زیر را مرتکب شود یک ضربه آزاد مستقیم -یک ضربهپنالتی- به نفع تیم مقابل (اگر داخل محوطه جریمه باشد) گرفته می شود: لگد زدن -پشتپا زدن - پریدن روی حریف - تنه شدید و خطرناک - تنه از پشت به حریف - تف انداختن - زدن حریف - گرفتن حریف - هل دادن حریف - با شانه به حریف حمله کردن - تکلکردن.
هفت خطای منجر به اخطار: 1 - مرتکب رفتار غیر ورزشی 2- با گفتار و کرداربه تصمیم داور اعتراض نماید. 3- مکرراً قوانین بازی را نقص نماید. 4- شروع مجددبازی را به تأخیر اندازد. 5- هنگام شروع مجدد بازی، ضربه آزاد و ضربه کرنر فاصلهلازم رعایت نکند. 6- بدون اجازه داور وارد زمین شود. 7- بدون اجازه داور زمین راترک کند. هفت خطای منجر به اخراج: 1- مرتکب خطای شدید بازی شود. 2- مرتکب برخورد بازننده شود. 3- روی حریف یا هر فرد دیگر تف بیندازد 4- عمداً با دست زدن به توپ،حریف را از یک گل یا موقعیت گل محروم نماید. 5- موقعیت آشکار گل حریف به سمت دروازهدر داخل پیشروی با خطای آزاد مستقیم سلب نماید. 6- کلمات توهین آمیز بر زبانبیاورد. 7- در یک مسابقه اخطار دوم بگیرد.
تذکر مهم: بازیکنی که اخراج می گرددتوسط داور بازی حتماً باید به رختکن هدایت شود و بعد از 2 دقیقه تیم می تواندبازیکن دیگر جایگزین نماید.
13. قانون ضربه آزاد فوتسال
ضربه آزاد؛ تحت عنوان دو دسته ضربه آزاد مستقیم و ضربه آزاد غیر مستقیم میباشد. در ضربه آزاد مستقیم می توان مستقیماً به حریف گل زد.
14. قانون خطاهای جمع شده فوتسال
خطاهای جمع شده؛ در صورتی که خطاهای یک تیم در هر نیمه به 5 رسیده (از خطاهای 11گانه آزاد مستقیم)، (کلیه خطاها قانون 12) از آن به بعد اگر یکی از خطای قانون 12را مرتکب شود خطای ششم یک ضربه آزاد مستقیم (از نقطه پنالتی دوم) یا محل وقوع خطا (اگر محل خطا بین نقطه پنالتی دوم و دروازده حریف باشد) بدون تشکیل دیوار دفاعی بهصورت مستقیم زده می شود. مهاجمین و مدافعین باید فاصله 5 متر را رعایت کنند. (خطفرضی نقطه پنالتی فاصله رعایت گردد).
تذکر: اگر خطای ششم عقبتر از نقطه پنالتی دوم بود، مستقیم به نقطه پنالتی دوممنتقل شده ضربه زده می شود (حق پاس دادن را ندارد).
15. قانون پنالتی فوتسال
ضربه پنالتی؛ از نقطه پنالتی زده می شود. زننده ضربه باید مشخص باشد. ضربهحتماً باید به طرف جلو (دروازه حریف) زده شود.
16. قانون اوت فوتسال
ضربه اوت؛ هرگاه تمام توپ از خط طولی چه از روی زمین چه از هوا بگذرد توپ بایدازمحلی که خارج شد توسط تیم مقابل با پا به داخل زمین زده شود. زننده ضربه توپ ساکنروی خط طولی یا خارج از زمین خط طولی باشد بازیکنان تیم مقابل حداقل 5 متر از محلهضربه باید فاصله داشته باشد از ضربه اوت نمی توان مستقیم گل زد.
17. قانون پرتاب اوت دروازه پرتابفوتسال
پرتاب اوت دروازه پرتاب؛ پرتاب اوت دروازه مادامی در بازی است کهتوپ توسط دروازه بان با دست بیرون از محوطه جریمه قرار گیرد. پرتاب اوت دروازه خطای 4 ثانیه ندارد. برگشت اوت دروازه دوباره به دروازه بان توسط مدافع (با دست لمس کردنیا کنترل) یک ضربه آزاد غیر مستقیم از محل 6 متری انجام می گیرد. با پرتاب اوتدروازه نمی توان مستقیم گل زد.
18. قانون کرنر فوتسال
ضربه کرنر؛ از ضربه کرنر می توان مستقیم گل زد. 4 ثانیه دارد، اگرضربه کرنر به طور صحیح زده نشود ضربه تکرار خواهد شد. در موقع زدن خطاها توپ بایدساکن باشد.
همشه برنده قرعه سکه صاحب زمین بازی یا زننده پنالتی یا انتخاب رنگپیراهن می باشد.
تیمی می تواند تایم استراحت بگیرد که صاحب توپ باشد مثل ضربهکرنر، پرتاب اوت، .......
دروازه بان می تواند در زمین حریف بیش از 4 ثانیه بازیکند. دروازه بان نمی تواند در جریان بازی مستقیم توپ را با دست وارد دروازه حریفکند (از روی هوا)، جز اینکه توپ قبل از ورود به دروازه حریف به زمین بازی برخوردکند که گل قبول است. پاس عقب مادامی محسوب می شود که توپ از ضربه مچ پا به پایینزده شود (فقط از ناحیه کفش


دسته ها :
1388/2/15
X